BALLKAN, 17 Shtator 2023, 17:48

Prishtina dhe Beogradi ende pa marrëveshje, Sokol Shameti: Kosova nuk është burimi i tensionit

Prishtina dhe Beogradi ende pa marrëveshje, Sokol Shameti: Kosova nuk

I ftuar ne edicionin e lajmeve në Syri Tv, gazetari Sokol Shameti, ka komentuar situatën në Kosovë dhe zhvillimet e fundit pas takimit të Brukselit me 14 shtator.

Për takimin mes Kurtit dhe Vuçiçit gazetari tha se Serbia nuk realizoi dot projketin e vet.

“Serbia po e shndërron dialogun në shantazh”, tha Shameti.

“Çdo takim është një plan për të realizuar një objektiv e nëse ky ishte objektiv realizimin e një “Republika Serpska” në Kosovë”, ky takim mund të quhet një dështim për Serbinë”, tha Shameti.

Intervista e plotë: