AKTUALITET, 5 Tetor 2022, 12:31

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja sa ishte magnituda dhe

Kryeqyteti ka regjistrua sot një lëkundje të lehtë sizmike. Sipas EMSC, tërmeti ka rënë 14 kilometra në Veri Lindje të Tiranës.

Tërmeti sipas EMSC është me magnitudë 3.5, ndërsa ka pasur një ndjeshmëri të lehtë. Megjithatë qytetarët kanë reaguar duke thënë se është ndjerë edhe në qytetin e Durrësit.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 10 kilometra.

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja sa ishte magnituda dhe

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja sa ishte magnituda dhe