AKTUALITET, 27 Shkurt 2024, 13:48

“KQZ e kapur dhe e rrëmbyer nga Rama”, Vasili: Duhet të jetë garantues i zgjedhjeve të lira

“KQZ e kapur dhe e rrëmbyer nga Rama”, Vasili: Duhet të

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka deklaruar se KQZ është një institucion i kapur nga kryeministri Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale ai ka shtuar se KQZ duhet të jetë një institucion i garantimit të zgjedhjeve të lira, por është kthyer në një institucion garantues të manipulimit të zgjedhjeve.

Postimi i plotë:

Shume e rende qe KQZ- kapet dhe rrembehet ne menyre kaq te turpshme nga Rama dhe rilindja.

Ky Dokument i anetareve te KQZ provon katerciperisht kapjen dhe rolin shume negativ te perfaqsuesve te rilindjes ne KQZ per shkaterrimin e zjedhjeve ne Shqiperi.

KQZ nga insitucion garantues per zgjedhje te lira dhe te ndershme, per shkak te anetareve rilindas ne KQZ, eshte kthyer ne garantues te manipulimit te zgjedhjeve.