AKTUALITET, 18 Mars 2023, 18:40

Aksident i dyfishtë në aksin Lezhë-Milot, plagoset pasagjerja

Aksident i dyfishtë në aksin Lezhë-Milot, plagoset pasagjerja
Njëra nga makinat e përplasura

Një aksident i dyfishtë automobilistik është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në aksin Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit të rrugës së Shëngjinit.

Dy automjete, tip “Benz” dhe “Audi” janë përplasur, teksa mësohet se është plagosur një grua, e cila ishte pasagjere.

Ajo është dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës. Ndërkaq, policia mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes, ku ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti.