SPORT, 22 Qershor 2024, 17:49

Portugali-Turqi/ Ronaldo kundër Yilmaz, ja formacionet e të dyja skuadrave

Portugali-Turqi/ Ronaldo kundër Yilmaz, ja formacionet e të dyja

Në Signal Iduna Park të Dortmundit bëhet gati të nis sfida mes Turqisë dhe Portugalisë, e vlefshme për raundin e dytë të Grupit F.

Të dy teknikët kanë publikuar formacionet titullarë, teksa tek turqit bie në sy mungesa e Arda Gulet, me futbollistin e Real Madrid, që do ta nisë nga stoli. Në krahun tjetër tekniku Martinez ka përzgjedhur më të mirët, me Cristiano Ronaldon në majën e sulmit i mbështetur nga Leao dhe Bernardo Silva.

Ja dhe formacionet zyrtare të të dyjave skuadrave

Formacionet Port