SPORT, 22 Qershor 2024, 15:12

Sfida e vlefshme për raundin e dytë/ Publikohen formacionet zyrtare, Gjeorgji- Republika Çeke

Sfida e vlefshme për raundin e dytë/ Publikohen formacionet zyrtare,

Në Hamburg bëhet gati të nisë sfida e vlefshme për raundin e dytë mes Gjeorgjisë dhe Çekisë.

Gjeorgjia vjen në këtë takim të zhgënjyer pas asaj humbje me Turqinë me shifrat 3-1 para 4 ditësh. Kjo për shkak se gjeorgjianët zhvilluan një takim shumë të mirë, dhe vetëm fati i ndali ata që të merrnin minimalisht 1 pikë në atë takim. E megjithatë, sot vijnë të karikuar edhe për shkak se ky mund të jetë edhe shansi i fundit për një kualifikim nga grupi, duke marrë parasysh se takimin e radhës do ta zhvillojnë kundër Portugalisë, favorite jo vetëm e grupit, por edhe të gjithë kompeticionit.

Çekia nga ana tjetër pësoi një situatë të ngjashme me rivalët e tyre sot, duke u mposhtur jo me shumë meritë nga Portugalia 2-1. Çekët e kishin situatën dhe avantazhin nën kontroll deri në minutat e fundit, ku portugezët arritën të përmbysnin rezultatin. Edhe për ta kjo ndeshje mund të jetë mundësia e fundit për ta për të shpëtuar nga ky grup.


Ja dhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Ceki Formacionet