LIFESTYLE, 1 Maj 2023, 15:08

Ndërron jetë në moshën 46-vjeçare kuzhinieri i famshëm Jock Zonfrillo, shtyhet MasterChef Australia

Ndërron jetë në moshën 46-vjeçare kuzhinieri i

Vdes në moshën 46-vjeçare kuzhinieri i famshëm Jock Zonfrillo. Kuzhinieri i vlerësuar me shumë çmime dhe mikpritës i MasterChef Australia, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

Kuzhinieri skocez kishte punuar me shumë kuzhinierë me famë botërore në restorante të famshme përpara se të hapte të tijën në Australi dhe ishte një nga tre gjyqtarët në MasterChef Australia nga viti 2019. Njoftimi për vdekjen e tij u konfirmua nga Channel 10 në ditën kur ishte planifikuar të transmetohej premiera e sezonit 2023 të MasterChef.

Zonfrillo ishte i martuar me katër fëmijë, të cilët në një deklaratë familjare thanë se zemrat e tyre ishin “copëtuar” nga pikëllimi.’ Shefi i kuzhinës u gjet i vdekur në orët e para të së hënës në një shtëpi në Melburn ndërsa policia u thirr për të kryer një kontroll. Sipas një deklarate nga Policia e Victoria, vdekja e Zonfrillo nuk po trajtohet si e dyshimtë.