BALLKAN, 12 Shtator 2023, 16:58

Atentati me 6 të vrarë në Lucë, policia greke arreston një shtetas turk, kontrolle në aeroportet e vendit

Atentati me 6 të vrarë në Lucë, policia greke arreston

Policia greke ka arrestuar një shtetas turk, i cili dyshohet si autor i masakrës në Lucës ditën e djeshme, ku u ekzekutuan 6 shtetas turq, të dyshuar fillimisht si shqiptarë.

Mediat greke shkruajnë se gjatë momentin të arrestimit , autori i dyshuar posedonte 2 karta portugeze false, si dhe 4 fishekë 9 mm.

Sipas burimeve të informacioneve, dyshohet se ka qenë një përplasje mes bandave. Sakaq policia greke është duke hetuar rastin si dhe ka ngritur pika kontrolli në aeroportet e vendit.