AKTUALITET, 17 Shtator 2023, 15:11

Përfshihet nga flakët një banesë private, shkak një defekt në bombolën e gazit

Përfshihet nga flakët një banesë private, shkak një

Një banesë private është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Misto Mames” në Tiranë, ndërsa sipas policisë shkak dyshohet të jetë bërë një defekt në bombolën e gazit.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses dhe të Policisë, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

"Më datë 17.09.2023, rreth orës 14:35, në lagjen “Misto Mame”, dyshohet se si pasojë e një defekti në bombulën e gazit, ka rënë zjarr në një banesë private.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses dhe të Policisë, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e autoriteteve.