AKTUALITET, 14 Maj 2022, 08:45

Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e të shtunës në Shqipëri. Sipas IGJEUM, Institutit te Gjeoshkencave dhe Sizmicitetit, lëkundja ka qenë me epiqendër në Selenicë të Vlorës

Ekspertët thonë se magnituda e tërmetit ishte 3.3 ballë, e thellësia fokale 23 km.

Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra