AKTUALITET, 19 Janar 2022, 20:30

Gjata: Basha bashkëpunoi me narko-shtetin kundër demokratëve!

Gjata: Basha bashkëpunoi me narko-shtetin kundër demokratëve!

Juristi Çlirim Gjata në intervistë në emisionin Ora 19:00 të moderatores Juli Krisafi në Syri Tv, komentoi zhvillimet në PD.

Gjata theksoi se, kryetari i sharkuar Lulzim Basha, bashkëpunoi me narko-shtetin kundër demokratëve.

Ai shtoi se, Edi Rama ka interes që të vazhdojë kjo opozitë e Bashës.

“Rama ka interes që Basha të rrijë në opozitë. Basha bashkëpunoi me narko-policinë për të goditur demokratët. Basha dhe Bardhi duhet të përgjigjen në SPAK për goditje me elemente që i takojnë policisë, fakti që kanë pasur nga mbrapa një grup paramilitar.

Basha e bëri burg selinë e PD-së dhe nuk e bunkerizoi tjetërkush, siç ka pretenduar Lulzim Basha më herët”, deklaroi Gjata.