AKTUALITET, 24 Maj 2023, 17:11

FOTO/ Mashtroi babain dhe 2 djemtë e tij duke iu marrë 340 mijë euro dhe futi në kurth një grua, ja kush është ish-punonjësja e BSH

E reja që shihni në foto është 30-vjeçarja e arrestuar nga policia e Tiranës për mashtrim. Milena Deraj, ish-punonjëse e Bankës së Shqipërisë, akuzohet se përmes mashtrimit iu ka marrë një babai dhe dy djemve të tij një shumë prej 340 mijë eurosh duke iu premtuar se do i ndihmonte në një proces gjyqësor.

E reja ka mashtruar 3 shtetas, me premtimin se do t’i ndihmonte në një proces gjyqësor që kishin në Shkodër, në lidhje me një ngjarje kriminale të ndodhur në Velipojë, në vitin 2021. Gjithashtu, mësohet se 30-vjeçarja Deraj ka mashtruar edhe një shtetase tjetër, duke i marrë 230 000 euro, me premtimin për t’i investuar në bono thesari.

FOTO/ Mashtroi babain dhe 2 djemtë e tij duke iu marrë 340 mijë

FOTO/ Mashtroi babain dhe 2 djemtë e tij duke iu marrë 340 mijë