AKTUALITET, 26 Mars 2023, 16:07

Del nga rruga autobusi në Tiranë, raportohet për tre të plagosur

Del nga rruga autobusi në Tiranë, raportohet për tre të

Një autobus raportohet të ketë dalë nga rruga pranë “Sofrës së Ariut”, në Tiranë.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se kanë mbetur të plagosur tre persona, por jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Aksidentet me autobusë janë bërë rutinë në Tiranë, ku më i rëndi mbetet ai i gati tre javëve më parë kur urbani i Unazës, përplasi 9 makina dhe shkaktoi disa të plagosur afër Shallvareve.