SPORT, 15 Qershor 2024, 21:04

ITALI-SHQIPËRI/ Supergol në minutën e parë, Bajrami na jep avantazhin

ITALI-SHQIPËRI/ Supergol në minutën e parë, Bajrami na jep

Shqipëria shkon në avantazh që me sekondat e para të ndeshjes. Ka qenë Nedim Bajrami, i cili ka çuar kombëtaren në avantazh që në 24 sekondat e para.

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

ITALI-SHQIPËRI/ Supergol në minutën e parë, Bajrami na jep

ITALI-SHQIPËRI 0-1

1′ Bajrami

ITALIA: Donaruma, Bastoni. Kalafiori, Dimarko, Di Lorenco, Zhorzhinjo, Barela, Pelegrini, Fratezi, Kieza, Skamaka.

SHQIPËRIA: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Bajrami, Asani, Seferi, Broja.