AKTUALITET, 4 Shkurt 2023, 17:53

Nisin reshjet e borës në Kukës, temperaturat pritet të ulen ndjeshëm

Nisin reshjet e borës në Kukës, temperaturat pritet të ulen

Në qytetin e Kukësit kanë nisur reshjet e para të borës. Flokët e dëborës janë pikasur fillimisht në zonat e thella malore si Novosej, Shishtaveci, Borje e Topojani. Më pas reshjet në mesditën e të shtunës kanë përfshirë edhe qytetin e Kukësit. Ndërkohë temperaturat janë ulur ndjeshëm.

Është ende herët të fliter për problematika, por në orët në vijim pritet që moti të përkeqësohet. Meterologët parashikojnë që termometri do të zbresë nën 0 gradë, duke krijuar ngrica dhe reshje të dendura bore.