AKTUALITET, 23 Mars 2023, 10:43

Akuzohet se aksidentoi dy persona, lihet në burg ish-kryedoganieri i Fierit

Akuzohet se aksidentoi dy persona, lihet në burg ish-kryedoganieri i Fierit

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Arlind Lagjin.

Ish-drejtori i doganës së Fierit të hënën e 20 marsit shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën Transballkanike duke lënë të plagosur dy persona të moshës 66 dhe 63 vjeç.

Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg teksa gjyqtarja e kësaj çështjeje Dorina Stroka e ka pranuar këtë kërkesë.