AKTUALITET, 19 Prill 2024, 16:14

Vunë lëndë plasëse në një banesë në Vorë, pranga të riut, në kërkim bashkëpunëtori

Vunë lëndë plasëse në një banesë në

Komisariati numër 7 në Vorë ka finalizuar operacionin e koduar “London”. Në kuadër të operacionit, u arrestua një 27-vjeçar që dyshohet se ka vendosur lëndë plasëse në një banesë, ndërsa u shpall në kërkim bashkëpunëtori.

Në prangat e policisë ka rënë shtetasi Oltion Çeça.

“Komisariati i Policisë Nr. 7, Tiranë, Sektori i Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale e Kërkimin dhe Forca e Posaçme “Shqiponja” finalizuan operacionin e koduar “London”. U vu në pranga shtetasi O. Ç., 27 vjeç, dhe po punohet për kapjen e bashkëpunëtorit të tij, shtetasit A. D., 27 vjeç, të cilët dyshohet se kanë vënë lëndë plasëse në banesën e shtetasit E. A.

Gjithashtu, në kuadër të operacionit u proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit P. S., banues në Fushë Krujë, dhe A. C., banues në Fushë-Prezë. Policia, në kontrollet e banesave të këtyre të fundit, gjeti sasi municioni luftarak, që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me veshje që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, një automjet dhe 5 celuarë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Tiranë.“, sqaron policia.