AKTUALITET, 28 Janar 2023, 11:44

Vrasja e dyfishtë në Gramsh/ I moshuari: Zegjinenë e mbyta dhe e godita me sëpatë, Shaqirin e vrava në oborr, më ngacmonte gruan

Vrasja e dyfishtë në Gramsh/ I moshuari: Zegjinenë e mbyta dhe e
Shaqir dhe Xhevat Sinani

Dalin të tjera detaje rreth krimit të dyfishtë që tronditi dje Gramshin, ku 80-vjeçari Xhevat Sinani vrau gruan dhe vëllain e tij. Ngjarja ndodhi në Tërvol të Gramshit. I moshuari ka dhënë dëshmi kontradiktore dhe të ndryshme, pasi rezulton se vuan dhe nga probleme të shëndetit mendor.

Në dëshminë e tij të dytë Sinani ka pohuar se si fillim ka vrarë vëllain e tij me sëpatë në oborrin e banesës dhe më pas ka shkuar brenda dhe ka dhunuar të shoqen, të cilët dyshohet se e ka mbytur dhe më pas goditur me sëpatë. Krimi i dyfishtë dyshohet se ka ndodhur për motive xhelozie, pasi i moshuari mendonte se vëllai, Shaqiri i ngacmonte gruan, Zegjinenë, 72 vjeçe. “Gruan e torturova dhe e mbyta. Vuajti shumë, e godita dhe me sëpatë. Vëllai nuk vuajti”, mësohet të jetë shprehur në dëshminë e tij makabre 80-vjeçari.