AKTUALITET, 20 Prill 2024, 11:48

Tubimi para bashkisë së Tiranës/ Arrestohen tre protestues, dyshohet se hodhën molotov drejt godinës

Tubimi para bashkisë së Tiranës/ Arrestohen tre protestues,

Policia ka vendosur në pranga tre persona pas protestës së organizuar ditën e djeshme (19 prill) nga opozita para Bashkisë së Tiranës ku u hodhën bomba molotov në drejtim të institucionit.

Gjithashtu janë proceduar penalisht disa të tjerë. Gjatë tubimit, protestuesit hodhën dhjetëra bomba molotov tek dera e godinës së Bashkisë.

Ndërkohë pati edhe përplasje me efektivët e rreshtuar para institucionit, pasi deputeti Flamur Noka, ish-deputeti Klevis Balliu, anëtari i Këshillit Bashkiak Tedi Blushi dhe qytetarë tentuan të largonin gardhin metalik për të thyer kordonin policor.