AKTUALITET, 22 Mars 2023, 08:50

Rama uron besimtarët për festën e Sulltan Nevruzit: Pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite

Rama uron besimtarët për festën e Sulltan Nevruzit: Pranvera

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një njoftim në “facebook” ku uron shqiptarët për festën e Sulltan Nevruzit.

“Uroj që pranvera të çelë zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar”, shkruan ndër të tjera kryeministri.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe në festën e Sulltan Nevruzit, uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar.