AKTUALITET, 12 Prill 2024, 17:31

Operacioni antidrogë me 26 të arrestuar, Balla përgëzon policinë dhe SPAK

Operacioni antidrogë me 26 të arrestuar, Balla përgëzon

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me arrestimin e 26 personave, mes tyre 4 punonjës policie.


Përmes një reagimi, Balla thekson se është goditur një rrjet ndërkombëtar trafiku.


“???????? Përgëzime Departamentit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit dhe prokurorëve të SPAK, falë hetimit profesional të të cilëve është goditur një rrjet ndërkombëtar trafikimi. Janë 26 persona të arrestuar, mes tyre edhe 4 punonjës policie; mbi 1 milionë Euro (cash) armë zjarri, 13 automjete dhe sasi lëndë narkotike????”, thuhet në reagimin e Ballës.