AKTUALITET, 13 Prill 2024, 08:42

Gjirokastër/ Përfshihet nga zjarri dyqani në katin e parë të pallatit, rrezikohen apartamentet e tjera! Panik tek banorët

Gjirokastër/ Përfshihet nga zjarri dyqani në katin e parë

Një banesë e përshtatur si biznes në katin e parë të një pallati në Gjirokastër ka marrë flakë duke rrezikuar të përhapet në apartamentet e tjera

Zjarri ka rënë në biznes rreth orës 02:00 në zonën e lagjes “11 Janari”.

Tymi dhe flaka shkaktuan panik tek banorët e pallatit që kërkuan ndihmën e zjarrfikësve që bënë të munduar shuarjen e flakëve, duke evituar e përhapjes në pjesën tjetër të pallatit.

Dyshohet që shkak i zjarrit të ketë qenë një shkëndijë elektrike në mjediset që përdorej si njësi tregtimi.