AKTUALITET, 25 Janar 2023, 17:23

Gjermani/ Organizoi rrjetin e shitjes së kanabisit, kapet ‘truri’ shqiptar i bandës

Gjermani/ Organizoi rrjetin e shitjes së kanabisit, kapet

Një shtetas shqiptar së bashku me një sirian, dhe dy gra, një çeke dhe një sllovake, janë arrestuar nga autoritetet gjermane në qytetin e Leipzig-ut pasi akuzohen se shpërndanin kanabis në sasi të mëdha.

Bëhet me dije se, gjithë kanabisi që duhet të shitej qëndronte i fshehur në apartamente në zonat e Henriettenstrasse dhe Brückenstrasse, ndërsa sipas hetimeve pikat e shitjes ndodheshin në Andréplatz dhe Barbarossastrasse.

Prej ditës së martë, Trajko, i cili akuzohet edhe si ‘truri’ i gjithë operacionit kriminal, po mbahet nën arrest teksa rrezikon një dënim nga 5 deri në 15 vite burg.