AKTUALITET, 28 Janar 2023, 08:37

EMRI/ I vuri tritol oficerit të policisë 3 vjet më parë, pranga 32-vjeçarit në Shkodër

EMRI/ I vuri tritol oficerit të policisë 3 vjet më parë,

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 32-vjeçarin Dedë Nikaj. Ai është i dyshuari kryesor i bluve për vendosjen e eksplozivit në shtëpinë e oficerit të policisë Prelë Milani dhe në atë të Zef Bungajës, ngjarje të ndodhura më 4 janar 2020.

Mbi 32-vjeçarin rëndojnë dy akuza, ajo e “shkatërrimit të pronës” me eksploziv dhe “mbajtja pa leje e armëve luftarake, shpërthyese”.