AKTUALITET, 27 Janar 2023, 16:08

Dyshohet se vrau me armë gjahu gruan dhe vëllanë, policia ndalon 75-vjeçarin

Dyshohet se vrau me armë gjahu gruan dhe vëllanë, policia ndalon

Është ndaluar autori i dyshuar i ngjarjes së rëndë, ndodhur ditën e sotme në Gramsh.

Xhavit Sinani 75-vjeç vrau me armë gjahu gruan dhe vëllanë e tij. Pas krimit të rëndë, autori ka marrë në telefon fëmijët ku më pas u ka dhënë lajmin tragjik.

Bashkëshorten mësohet se e ka vrarë në banesë, ndërsa vëllanë tek banesa e tij jashtë vreshta, pasi kanë qenë me banesë pranë, njëri-tjetrit, rreth 1 km distancë.