AKTUALITET, 18 Prill 2024, 12:27

Bie nga biçikleta, ndërron jetë një 76-vjeçar

Bie nga biçikleta, ndërron jetë një 76-vjeçar

Një person në Korçë ka rënë nga biçikleta dhe ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të quajtur "Kryqëzimi i Voskopit". Mësohet se pasi është rrëzuar në rrugë, nga biçikleta, 76-vjeçari me inicialet B. D., ka ndërruar jetë gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Sot rreth orës 09:30, në lagjen nr. 17, Korçë, pranë vendit të quajtur "Kryqëzimi i Voskopit", shtetasi B. D., 76 vjeç, banues në fshatin Ravonik, duke drejtuar një biçikletë, është rrëzuar në rrugë dhe gjatë transportimit për në spitalin e Korçës, ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të vdekjes, ku paraprakisht dyshohet për shkaqe natyrale.