AKTUALITET, 17 Dhjetor 2018, 15:12

VIDEO/ Bllokohet qarkullimi i mjeteve tek Zogu i Zi, studentët izolojnë kryeqytetin

VIDEO/ Bllokohet qarkullimi i mjeteve tek Zogu i Zi, studentët

Pas përplasjeve mes policisë dhe protestuesve para kryeministrisë, studentët kanë vendosur që të përshkallzojnë protestën duke bllokuar disa segmente kryesore rrugore në kryeqytet.

Një pjesë e studentëve kanë bllokuar qarkullimin e mjeteve tek e rrethrrotullimi i Zogut të Zi, ndërkohë që është bllokuar dhe qarkullimi në dy Unazat në kryeqytet. Ndërkohë disa janë përqëndruar përpara ambienteve të kryeministrisë.