X
Erdogan tha se kosovarët do ta largojnë, Haradinaj: Populli im do të jetojë në liri, largohem kur vendos populli!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar deklaratën e Presidentit të Turqisë, Ergodan, se “populli i Kosovës do të largojë Ramush Haradinajn”. Haradinaj shprehet se ai do të punojë që populli i Kosovës të jetë i lirë dhe sigurisht, populli merr vendimin se kur ai duhet të largohet. Ylli Rakipi: Erdogan.

Haradinaj: Nuk kam ndryshuar qëndrim për demarkacionin, Albin Kurti nuk është parimor

Kryeministri Ramush Haradinaj, diskutoi me gazetarin Ylli Rakipi, në emsionin “Të Paekspozuarit”, lidhur me qëndrimin e tij ndaj demarkacionit në Kosovë dhe komentet e kryetarit të “Vetëvendosjes” Albin Kurti. Haradinaj u shpreh se nuk ka ndryshuar qëndrimin për demarkacion dhe se ai e ka shkarkuar komisionin e mëparshëm dhe ka votuar raportin e ri. “Duhet ta respektojmë faktin, se ajo.

Haradinaj: Po të ishim pyetur, do të paguanim nga buxheti i Kosovës për “Rrugën e Kombit”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar vendosjen e tarifës në “Rrugën e Kombit” nga qeveria shqiptare. Haradinaj e ka konsideruar mjaft të lartë taksën dhe ka deklaruar se Kosova do të ishte e gatshme të paguante nga buxheti i shtetit për të dhënë kontribut për mirëmbajtjen e kësaj.

Haradinaj: Tarifa e “Rrugës së Kombit”, e lartë, sipërmarrësit do të shkojnë në portin e Selanikut në vend të Durrësit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka deklaruar se tarifa e vendosur për qarkullimin e automjeteve në “Rrugën e Kombit”, është shumë e lartë dhe dëmton interesat e qytetarëve në Shqipëri dhe Kosovë. Haradinaj u shpreh se shqiptarët mezi e kanë pritur ndërtimin e kësaj rruge që lidh dy shtetet.

Oligarkia në Shqipëri/ Samir Mane debaton me Andi Bushatin dhe Ylli Rakipin

Biznesmeni Samir Mane, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të debatuar lidhur me pushtetin që ushtrojnë biznesmenët tek politika dhe instalimin e një sistemi oligarkik në Shqipëri.

A ka ndikim Mane me Frangajn, tek kryeministri Rama?! Ja si përgjigjet biznesmeni

Gjatë emisionit “Të Paekspozuarit”, Samir Mane u pyet për miqësinë me pronarin e TV KLAN, Aleksandër Frangaj, dhe nëse të dy kanë ndikim tek kryeministri Edi Rama. Rakipi: Ju keni lidhje me një nga pronarët e një media të madhe në vend, Aleksandër Frangajn. Thonë njerzit që Samir Mane drejton qeveritë në Shqipëri. Samir Mane: Këto janë muhabete kafenesh. Unë.