X
Njerëz, lëreni Edi Ramën, me maskën e skaduar 9 vjet më parë!

Nga Ylli Rakipi Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, u shfaq sot përballë shqiptarëve dhe kabinetit të vet, me një maskë të skaduar, nëntë vjet më parë. – Kjo është një maskë amerikane, e prodhuar në Kinë, – tha Edi Rama, – dhe po të mos ishin të sakta ato nuk do ta kalonin dot Amerikën dhe oqeanin. Janë.

Platforma e Këshillit të Europës për Mbrojtjen e Gazetarëve: News 24 mbyll dy programet kritike të Rakipit dhe Krastës

Në platformën e Këshillit të Europës për promovimin e mbrojtjes dhe sigurisë së gazetarëve, është pasqyruar mbyllja e emisioneve “Të Paekspozuarit” dhe “A Show” në News24. Ja çfarë shkruhet në platformën e Këshillit të Europës, partnere e Federatës Europiane të Gazetarëve dhe Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve, dy organizatat më të fuqishme të gazetarëve në botë. “Pak përpara fillimit të sezonit.

Ylli Rakipi: Në Shqipëri është instaluar një regjim, Rama mund ta mbyllë emisionin tim vetëm kur të mos jem më

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në televizionin Ora, për të folur rreth mbylljes së emisionit “Të Paekspozuarit” në News24. Rakipi u shpreh se ka një tentativë nga propaganda e Edi Ramës, për ta spostuar debatin e mbylljes së emisionit në këtë televizion,  tek pronarët dhe cështjet e programacionit. Ai tha se kontrata e tij me News24 është ndërprerë.

Ylli Rakipi: Një përgjigje për Edi Diarrenë

  Mirëmbrëma Edi Diarreja! Isha duke dalë jashtë Tiranës, këtë fundjavë, por ti më ktheve. Më ktheve, sepse je marrë veçanërisht me mua sot. Në fakt, ke kohë që merresh. Ke kohë që përpiqesh si e si, ta mbyllësh emisionin, “Të Paekspozuarit”. Në të vërtetë, ti e ke mbyllur 95% të medias shqiptare, sepse e ke blerë atë, siç ble.

Pse Edi Rama është sot një diktator

Nga Ylli Rakipi Xhisiela Maloku, është një vajzë jetime, 25 vjeç, nga Fushë Kruja. Ajo është përdhunuar, dhunuar, torturuar e rrahur në mënyrë sistematike, nga një sadist kriminel, me precedentë penalë. Kjo është pjesa e parë e kësaj ngjarje të frikshme, që mund të ndodhë në çdo vend të botës. Por, ajo çka e bën këtë ngjarje tronditëse dhe të.

Media në Shqipëri/ Ylli Rakipi: Erion Veliaj bën një pordhë dhe të gjithë televizionet e japin LIVE

Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në emisionin “Provokacija”  të Mustafa Nanos në ABC News, ku ka folur për gjendjen e medias në Shqipëri. Rakipi tha se televizionet janë në shërbim të pushtetit dhe bombardojnë shikuesin me propagandë. Ja si e përshkruan Rakipi një ditë në televizionet shqiptare. “Shiko çfarë ndodh këtu. Fillon dita, del në fillim Erion Veliaj. Ja.

Debati i ashpër/ Bushati: Mbrojte trafikantët, Tahiri: Nuk më bëni dot gjyqin mua!

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka debatuar me analistin Andi Bushati, lidhur me akuzat për trafikimin e drogës nga ish ministri i brendshëm. Sipas Bushatit, veprimet politike të Saimir Tahirit, hedhin dyshime, se ai ka ndihmuar trafikantët, ndërsa Tahiri ka thënë se nuk mund ti bëhet gjyq publik nga gazetarët.

Saimir Tahiri përballet sonte me gazetarët në emisionin “Të Paekspozuarit”

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Tahiri, i cili sapo ka dorëzuar mandatin e deputetit, pritet të përballet me gazetarët Ylli Rakipi, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.   /TPZ.AL/ 

Haradinaj: Arritja ime më e madhe si kryeministër, përballja me problemet

Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur edhe për arritjet e tij në krye të qeverisë. Ai konsideron përballjen me problemet si arritjen e tij më të madhe. “E vetmja arritje që veçoj është përballja, spo lejnë tema me fjet, spo mashtrojmë vetvetën por po përballemi me realitetin tonë. Një realitet që është krijuar në.

Ramush Haradinaj: Në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit. I pyetur nëse largimi i partisë “Lista Serbe” nga koalicioni, rrezikon qeverinë, Haradinaj u shpreh se asnjë qeveri nuk ka rënë nga vendime të ligjshme. Haradinaj: Nuk ka ndodhur që të bjerë një qeveri që ka zbatuar.