X
Krahasimi/ Bashkia e Tiranës vs. Komuna e Prishtinës, çfarë u japin qytetarëve në kohën e Covid-19?!

A ka përgjegjësi Erion Veliaj për menaxhimin e krizës Covid -19 në Bashkinë e Tiranës, ku jeton 1/3 e popullsisë së vendit? Një krahasim na ndihmon shumë për të kuptuar se si e menaxhon krizën e Covid -19 kryebashkiaku i Tiranës. Nuk do të shkojmë larg, por do të krahasojmë përpjekjet e Veliajt në Tiranë, me situatën në Prishtinë. Komuna.

Tenderi i ri/ Bashkia do të “dixhitalizojë” fëmijët lypës duke i numëruar, por kur do të ndihmohen?!

Një nga problemet e rënda sociale në Shqipërisë, është fenomeni i fëmijëve lypës, të cilët shfrytëzohen për para nga tutorët e tyre. Edhe pse ka në dukje një përpjekje disa vjeçare për të adresuar problematikën e tyre, duket se sërish jemi në pikën zero. Strategjitë për të ndihmuar këta fëmijë, janë të kushtueshme dhe kanë marrë një sasi të konsiderueshme.

Kush është prefekti i ri i Tiranës, Pastor Gogu, që martoi Erion Velinë?!

Pastori që ka celebruar martesën e kryebashkiakut Erion Veliaj, është emëruar prefekt i Tiranës duke zëvendësuar kolonelen në rezervë, Jahollari. Toni Gogu do të jetë kështu prefekti i ri i qarkut të Tiranës. Por kush është Toni Gogu? Sapo thua emrin e tij, ke nënkuptuar Erion Veliajn. Karriera e Gogut ndryshoi, sigurisht për mirë, pas ceremonisë së martesëss luksoze të.

Veliaj pozon pa maskë tek fabrika e sallamit, policia nuk i vë gjobë si Kryemadhit!

Kryebashkiaku Veliaj ka pozuar me pjesëtarët e një biznesi mishi dhe nënprodukteve të tij. I apasionuar pas fotografisë dhe reklamës, Veliaj e ka hequr maskën, megjithëse duhet ta mbajë atë, sipas protokollit. Të mos harrojmë se kryebashkiaku është person që e ka kaluar njëherë koronavirusin dhe mund të infektohet sërish, madje pa simptoma. Ai është një rrezik për të tjerët..

BE përgënjeshtron Veliajn për “Sami Frashërin”, reagimi i Soreca-s

Erion Veliaj del zbuluar në mashtrimin me fondet e BE për ndërtimin e gjimnazit të ri “Sami Frashëri” në Tiranë. Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka përgënjeshtruar kryetarin e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, sipas  të cilit ndërtimi i kësaj shkolle do të bëhet me fondet e BE-së. Reagimi për mediat i delegacionit sqaron se shkolla nuk është pjesë e.

KPP me dy vendime, si iu “dhurua” tenderi 4 milion euro nipit të Sadri Abazit

Alko Impex General Construction, një kompani në pronësi të nipit të deputetit të “rilindjes”, Sadri Abazi, është shpalluar fituese të një tenderi për pastrimin e Tiranës, me një vendim tejet të dyshimtë nga Komisioni i Prokurimit Publik.

Kullat e Edi Ramës, ja si po shkatërrojnë identitetin e Tiranës

Shumë njerëz në Shqipëri mendojnë se kullat e kryeqytetit janë sfida më e madhe e pushtetit 18 vjeçar të Edi Ramës. Me këto kulla ai mendon se po lë vulën dhe emrin e vet në Shqipëri. Kjo mendohet se është ambicia dhe egoja më e madhe e tij.