X
Ylli Rakipi: Në Shqipëri është instaluar një regjim, Rama mund ta mbyllë emisionin tim vetëm kur të mos jem më

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në televizionin Ora, për të folur rreth mbylljes së emisionit “Të Paekspozuarit” në News24. Rakipi u shpreh se ka një tentativë nga propaganda e Edi Ramës, për ta spostuar debatin e mbylljes së emisionit në këtë televizion,  tek pronarët dhe cështjet e programacionit. Ai tha se kontrata e tij me News24 është ndërprerë.

Lubonja: Duhet një psikolog dhe një kriminalist, që të shpjegojë babëzinë e Ramës për të vjedhur

Analisti Fatos Lubonja, ka folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, për koncesionet dhe aferat e qeverisë, duke marrë shkasë nga koncesioni i fundit i rrugës “Milot-Balldre”. Lubonja tha se nevojitet një psikolog dhe një kriminalist në studio, në mënyrë që të shpjegojë “babëzinë” e kryeministrit. Analisti u shpreh gjithashtu se  drejtësia hesht, për këto afera skandaloze, si rasti i tenderit të.

Ylli Rakipi: Një përgjigje për Edi Diarrenë

  Mirëmbrëma Edi Diarreja! Isha duke dalë jashtë Tiranës, këtë fundjavë, por ti më ktheve. Më ktheve, sepse je marrë veçanërisht me mua sot. Në fakt, ke kohë që merresh. Ke kohë që përpiqesh si e si, ta mbyllësh emisionin, “Të Paekspozuarit”. Në të vërtetë, ti e ke mbyllur 95% të medias shqiptare, sepse e ke blerë atë, siç ble.

Skandal/ “Stolat inteligjentë” të Dritan Lelit në Lungomare, 15 deri 20 herë më shtrenjtë se çmimi i tregut

Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka nxjerrë “zbuluar” kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, i cili akuzohet se ka shpërdoruar detyrën. Një nga projektet më të debatuara në Vlorë ka qenë edhe vendosja e “Stolave Inteligjentë”, në zonën e Lungomares. Tpz.al ka siguruar dokumentet e këtij raporti, ku rezulton se çmimi i një stoli inteligjent, është.

Lubonja kundër Kadaresë – E enjte 20:45 në Të Paekspozuarit

Në emisionin “Të Paekspozuarit” të mbrëmjes së sotme, do të jetë i ftuar Fatos Lubonja, përballë gazetarit Ylli Rakipi, për një bisedë të hapur, lidhur me polemikën Lubonja – Kadare. Në emision do të diskutohet gjerësisht mardhënia e Lubonjës me Kadarenë dhe jeta e tyre në diktaturën e egër të Hoxhës. Ky   emision do të jetë një përpjekje për.