X
Debati i ashpër/ Bushati: Mbrojte trafikantët, Tahiri: Nuk më bëni dot gjyqin mua!

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka debatuar me analistin Andi Bushati, lidhur me akuzat për trafikimin e drogës nga ish ministri i brendshëm. Sipas Bushatit, veprimet politike të Saimir Tahirit, hedhin dyshime, se ai ka ndihmuar trafikantët, ndërsa Tahiri ka thënë se nuk mund ti bëhet gjyq publik nga gazetarët.

Saimir Tahiri përballet sonte me gazetarët në emisionin “Të Paekspozuarit”

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Tahiri, i cili sapo ka dorëzuar mandatin e deputetit, pritet të përballet me gazetarët Ylli Rakipi, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.   /TPZ.AL/ 

Haradinaj: Arritja ime më e madhe si kryeministër, përballja me problemet

Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur edhe për arritjet e tij në krye të qeverisë. Ai konsideron përballjen me problemet si arritjen e tij më të madhe. “E vetmja arritje që veçoj është përballja, spo lejnë tema me fjet, spo mashtrojmë vetvetën por po përballemi me realitetin tonë. Një realitet që është krijuar në.

Ramush Haradinaj: Në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit. I pyetur nëse largimi i partisë “Lista Serbe” nga koalicioni, rrezikon qeverinë, Haradinaj u shpreh se asnjë qeveri nuk ka rënë nga vendime të ligjshme. Haradinaj: Nuk ka ndodhur që të bjerë një qeveri që ka zbatuar.

Erdogan tha se kosovarët do ta largojnë, Haradinaj: Populli im do të jetojë në liri, largohem kur vendos populli!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar deklaratën e Presidentit të Turqisë, Ergodan, se “populli i Kosovës do të largojë Ramush Haradinajn”. Haradinaj shprehet se ai do të punojë që populli i Kosovës të jetë i lirë dhe sigurisht, populli merr vendimin se kur ai duhet të largohet. Ylli Rakipi: Erdogan.

Haradinaj: Nuk kam ndryshuar qëndrim për demarkacionin, Albin Kurti nuk është parimor

Kryeministri Ramush Haradinaj, diskutoi me gazetarin Ylli Rakipi, në emsionin “Të Paekspozuarit”, lidhur me qëndrimin e tij ndaj demarkacionit në Kosovë dhe komentet e kryetarit të “Vetëvendosjes” Albin Kurti. Haradinaj u shpreh se nuk ka ndryshuar qëndrimin për demarkacion dhe se ai e ka shkarkuar komisionin e mëparshëm dhe ka votuar raportin e ri. “Duhet ta respektojmë faktin, se ajo.