X
Balla: Hollandezët bëjnë më shumë krime se shqiptarët, deputetja që propozoi rikthimin e vizave, është shoqja e Bashës

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një intervistë në studion e lajmeve të News24, ka komentuar votimin e parlamentit hollandez, për të rikthyer vizat me Shqipërinë. Balla tha se mocioni u propozua nga një deputete, e cila është shoqja e Lulzim Bashës. “Së pari duhet të kuptojmë se Parlamenti i Holandës funksionon më ndryshe se tek.

Prangat e padrejta në duart e Rexhepit

Nga Andi Bushati Prangat në duart e Rexhep Rrajës nuk janë as një rast për të bërtitur fitore, dhe aq më pak një çast gëzimi se drejtësia me sa duket po funksionin. Sepse vëllezërit politikë, policia që duam, prokuroria karagjoze e Arta Markut, mediat e bunkerizuara me para publike, bënë çështë e mundur për t’a fshehur këtë krim. U desh.