X
E plotë/ Përgjimet e BILD, si u masakruan zgjedhjet në Dibër nga Gjiknuri, Tahiri, Manja, Qefalia dhe Ymer Lala

Gazetari Peter Tiede, ka publikuar në gazetën më të madhe të Europës, Bild, një seri me dhjetë audio përgjime, të cilat vijnë në vazhdën e përgjimeve të tjera të publikuara më parë. Këto përgjime të reja, dëshmojnë se si procesi elektoral në Dibër, është masakruar, nga eksponentë të Partisë Socialiste. Në këto përgjime, figuron ish ministri Gjiknuri, deputeti Ulsi Manja,.

Saimir Tahiri i lirë, gjykata shfuqizon masën e arrestit shtëpiak

Gjykata e Apelit ka vendosur heqjen e masës së sigurisë arrest shtëpiak për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Avokati i Tahirit, Maks Haxhia u shpreh se gjykata e Apelit  shfuqizoi vendimin e mëparshëm të Gjykatës së Krimeve të Rënda, që detyronte Tahirin të qëndronte në banesën e tij. “Përfundimisht Saimir Tahiri është pa masë sigurie“, u shpreh Maks Haxhia..

Monologu në Top Show/ Ku gënjeu Rama për Tahirin?

Edi Rama u njëhsua dje me Saimir Tahirin në të gjitha qëndrimet që mbajti edhe ndaj tij edhe ndaj punës së policisë gjatë periudhës që të dy e drejtonin atë. Por perveç monologut të gjatë dhe të pandërprerë se prokuroria nuk ka prova, se ai nuk i heq asnjë presje lavdërimeve për punën e dikurshme të ish ministrit, se rasti.

Tahirin nuk e dorëzoi Rama, por e kapën gjermanët

Tani që ka kaluar gati një javë nga dorëheqja e Saimir Tahirit si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, gjërat janë bërë shumë më të qarta. Ish ministri i Brendshëm, pavarësisht fjalimit patetik dhe përbetimit se nuk kishte nevojë për mandatin e deputetit në përballjen e tij me drejtësinë, e ndërmori atë akt si lëvizjen e fundit që i kishte mbetur..

Katër bllofet e pokerit Rama- Tahiri

Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, emri më i lakuar në vend është ai i ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Titujt më të përhapur janë ato se Gjermania kërkon “kokën e Tahirit, a do ta japë Rama kokën e tij, a mjafton kjo?”. Pas këtyre, pamë vetë Tahirin të bëhet kryelajm, duke deklaruar se hiqte dorë vetë nga mandati.

Tahiri sulmon Metën: Ai shpëtoi nga drejtësia edhe pse doli me bllok në dorë!

Ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, nga ku ka sulmuar edhe presidentin e Republikës, Ilir Meta. Tahiri u pyet nga gazetari Rakipi, se cila ka qenë përplasja e tij me Metën. Ai u shpreh, se nuk dëshiron të flasë për Metën, megjithatë tha se ai i shpëtoi drejtësisë edhe pse u kap.

Sherr në studio/ Shkullaku: Ke dalë në përgjimet e trafikantëve, Tahiri: Të është zvogëluar diapazoni

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka debatuar ashpër me analistin Armand Shkullaku. Analisti ka thënë se në kohën e Tahirit në krye të ministrisë ë Brendshme, trafiku i drogës lulëzoi dhe kupola e policisë së shtetit, ka qenë e përfshirë në kultivimin dhe trafikimin e narkotikëve. Debati ka degjeneruar edhe në fyerje personale. Shkullaku:.

Debati i ashpër/ Bushati: Mbrojte trafikantët, Tahiri: Nuk më bëni dot gjyqin mua!

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka debatuar me analistin Andi Bushati, lidhur me akuzat për trafikimin e drogës nga ish ministri i brendshëm. Sipas Bushatit, veprimet politike të Saimir Tahirit, hedhin dyshime, se ai ka ndihmuar trafikantët, ndërsa Tahiri ka thënë se nuk mund ti bëhet gjyq publik nga gazetarët.

Saimir Tahiri përballet sonte me gazetarët në emisionin “Të Paekspozuarit”

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Tahiri, i cili sapo ka dorëzuar mandatin e deputetit, pritet të përballet me gazetarët Ylli Rakipi, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.   /TPZ.AL/ 

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Tahiri

Saimir Tahiri, i cili u shfaq në publik për të thënë se nuk do e përdorte më mbrojtjen me imunitet që i ka ofruar prej gjashtë muajsh kryeministri dhe partia socialiste, e shfrytëzoi këtë akt për të shpallur dy beteja kryesore. E para ishte demaskimi i politikanëve që kanë drejtuar vendin në këtë çerek shekulli (afati kohor përfshin këtu edhe.