X
“Kryeredaktori” Rama kritikon mediat: Nuk keni shoqëruar ministrat nëpër takime në Kukës…

Kryeministri Rama, ka kritikuar mediat për selektivitet sa i përket pasqyrimit të lajmeve. Edhe pse ka nënshtruar pjesën më të madhe të mediave, duket se Rama është i pakënaqur me kronikat pozitive që shfaqen nëpër ekrane. Ai ka kritikuar mediat se nuk kanë shoqëruar ministrat në Kukës, të cilët sipas kryeministrit,  kanë nisur negociatat me banorët e Kukësit, për tarifën e.

Haradinaj: Po të ishim pyetur, do të paguanim nga buxheti i Kosovës për “Rrugën e Kombit”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar vendosjen e tarifës në “Rrugën e Kombit” nga qeveria shqiptare. Haradinaj e ka konsideruar mjaft të lartë taksën dhe ka deklaruar se Kosova do të ishte e gatshme të paguante nga buxheti i shtetit për të dhënë kontribut për mirëmbajtjen e kësaj.

Nuk ndalet Edi Rama, u premton kuksianëve edhe aeroport, vetëm të mos protestojnë

Kryeministri Edi Rama, po bën të pamundurën për të shuar valën e protestave që kanë nisur, që prej ditës që kuksianët dogjën traun në Rrugën e Kombit. Në një interpelancë onlinë, siç di vetëm kryeministri të zgjidhë problemet, ai bisedoi me disa kuksianë ku premtoi jo vetëm përfundimin e rrugës dhe rishikimin e tarifës, por edhe hapjen e aeroportit të.

Tërhiqet Rama: Kam gabuar, nuk rifillon pagesa nëse nuk gjejmë zgjidhje për banorët

Kryeministri Edi Rama, duket se është trembur mjaftueshëm nga protestat e qytetarëve dhe sot ka deklaruar tërheqjen nga tarifimi i Rrugës së Kombit, deri në momentin që do të gjendet një zgjidhje për banorët e zonës. “Nuk do të fillojmë sistemin e pagesës pa pasur zgjidhjen më të mirë të mundshme për atë zonë”, u shpreh Kryeministri. Rama pranoi se ka.

Gjykatësja Alma Ahmeti largohet nga gjykata e shoqëruar nga forca të shumta policie

Gjykatësja Alma Ahmeti, e cila dha sot vendimin për masat e sigurisë për 23 protestuesit e arrestuar në Kukës, ka dalë nga gjykata e shoqëruar nga policë të shumtë dhe nën masa të rrepta sigurie. Më herët, gjykatësja vendosi lënien në burg të 11 protestuesve, arrest shtëpiak për dy protestues dhe detyrim paraqitje për 10 të tjerët. Vendimi i saj është.

Fatos Lubonja: Rama e trajton popullin si të kastruar, sot jemi të gjithë kuksianë!

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, në News 24, u shpreh se protesta e fundit në Rrugën e Kombit, është një rezultat normal që vjen pas shtypjes, poshtërimit dhe sundimit të Edi Ramës dhe oligarkëve. “Mendoj se kjo që ndodhi, është rezultat i një sistemi që është ngritur në Shqipëri, qe ka marrë theksim të veçantë me.