X
Haradinaj: Arritja ime më e madhe si kryeministër, përballja me problemet

Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur edhe për arritjet e tij në krye të qeverisë. Ai konsideron përballjen me problemet si arritjen e tij më të madhe. “E vetmja arritje që veçoj është përballja, spo lejnë tema me fjet, spo mashtrojmë vetvetën por po përballemi me realitetin tonë. Një realitet që është krijuar në.

Ramush Haradinaj: Në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se në Kosovë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme këtë vit. I pyetur nëse largimi i partisë “Lista Serbe” nga koalicioni, rrezikon qeverinë, Haradinaj u shpreh se asnjë qeveri nuk ka rënë nga vendime të ligjshme. Haradinaj: Nuk ka ndodhur që të bjerë një qeveri që ka zbatuar.

Erdogan tha se kosovarët do ta largojnë, Haradinaj: Populli im do të jetojë në liri, largohem kur vendos populli!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar deklaratën e Presidentit të Turqisë, Ergodan, se “populli i Kosovës do të largojë Ramush Haradinajn”. Haradinaj shprehet se ai do të punojë që populli i Kosovës të jetë i lirë dhe sigurisht, populli merr vendimin se kur ai duhet të largohet. Ylli Rakipi: Erdogan.

Haradinaj: Nuk kam ndryshuar qëndrim për demarkacionin, Albin Kurti nuk është parimor

Kryeministri Ramush Haradinaj, diskutoi me gazetarin Ylli Rakipi, në emsionin “Të Paekspozuarit”, lidhur me qëndrimin e tij ndaj demarkacionit në Kosovë dhe komentet e kryetarit të “Vetëvendosjes” Albin Kurti. Haradinaj u shpreh se nuk ka ndryshuar qëndrimin për demarkacion dhe se ai e ka shkarkuar komisionin e mëparshëm dhe ka votuar raportin e ri. “Duhet ta respektojmë faktin, se ajo.

Haradinaj: Ndonjëherë Rama nuk i ka të qarta punët e Kosovës, gjykon pa ditur substancën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit”, ku ka folur edhe për mardhëniet me kryeministrin Edi Rama dhe statusin e tij në facebook, pak kohë më parë, ku i kërkoi Ramës të mos ndërhynte në punët e Kosovës. Haradinaj është shprehur se ka respekt për kryeministrin e Shqipërisë, por se ka një dallim.

Haradinaj: Po të ishim pyetur, do të paguanim nga buxheti i Kosovës për “Rrugën e Kombit”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar vendosjen e tarifës në “Rrugën e Kombit” nga qeveria shqiptare. Haradinaj e ka konsideruar mjaft të lartë taksën dhe ka deklaruar se Kosova do të ishte e gatshme të paguante nga buxheti i shtetit për të dhënë kontribut për mirëmbajtjen e kësaj.

Haradinaj: Tarifa e “Rrugës së Kombit”, e lartë, sipërmarrësit do të shkojnë në portin e Selanikut në vend të Durrësit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka deklaruar se tarifa e vendosur për qarkullimin e automjeteve në “Rrugën e Kombit”, është shumë e lartë dhe dëmton interesat e qytetarëve në Shqipëri dhe Kosovë. Haradinaj u shpreh se shqiptarët mezi e kanë pritur ndërtimin e kësaj rruge që lidh dy shtetet.