X
Rama nuk ra, por u fsheh pas gazit lotësjellës

Nga Andi Bushati Nëse opozita dështoi në premtimin e gënjeshtërt që u bëri ndjekësve të saj, se 16 marsi do të ishte dita e fundit e Edi Ramës, ajo është në rrugë të mbarë për të shpërfaqur fytyrën e vërtetë të rregjimit të Tiranës. Si kurrë ndonjëherë në këto gjashtë vite të pushtetit të rilindjes, në rrugët e kryeqytetit nuk.

“Kryeredaktori” Rama kritikon mediat: Nuk keni shoqëruar ministrat nëpër takime në Kukës…

Kryeministri Rama, ka kritikuar mediat për selektivitet sa i përket pasqyrimit të lajmeve. Edhe pse ka nënshtruar pjesën më të madhe të mediave, duket se Rama është i pakënaqur me kronikat pozitive që shfaqen nëpër ekrane. Ai ka kritikuar mediat se nuk kanë shoqëruar ministrat në Kukës, të cilët sipas kryeministrit,  kanë nisur negociatat me banorët e Kukësit, për tarifën e.

Protesta/ Qytetarët i vendosin tra Edi Ramës, në hyrje të kryeministrisë

Shoqëria Civile, ka zhvilluar një protestë ditën e sotme, përpara godinës së kryeministrisë. Qindra qytetarë kanë dalë me pankarta në duar, kundër rritjes së taksave, kundër tarifës në “Rrugën e Kombit” dhe kundër koncesioneve qindra milionë euro të kryeministrit Edi Rama. Protestuesit kanë vendosur një tra, përpara hyrjes së kryeministrisë, në protestë për tarifën e lartë që është vendosur në “Rrugën.

Nuk ndalet Edi Rama, u premton kuksianëve edhe aeroport, vetëm të mos protestojnë

Kryeministri Edi Rama, po bën të pamundurën për të shuar valën e protestave që kanë nisur, që prej ditës që kuksianët dogjën traun në Rrugën e Kombit. Në një interpelancë onlinë, siç di vetëm kryeministri të zgjidhë problemet, ai bisedoi me disa kuksianë ku premtoi jo vetëm përfundimin e rrugës dhe rishikimin e tarifës, por edhe hapjen e aeroportit të.

Pse dhuna është e vetmja rrugë

Nga Andi Bushati Falangat e Edi Ramës janë hedhur në një kryqëzatë të dirigjuar për të denoncuar dhunën që disa segmente ende të vogla të shoqërisë po ushtrojnë kundër policisë, rrugëve të përbashkta dhe pronave të oligarkëve, me të cilët po qeveris kryeministri. Dua të jem i qartë që në fillim. Sipas meje kjo është thjeshtë vetëmbrojtje. Dhuna është tjetër.

“Solidarizim masiv i biznesit të vogël me revoltën popullore” (video)

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar një video në faqen e tij në facebook, ku shfaqet tregu ushqimor tek pallati me shigjeta. Të gjithë qepenat e dyqanve janë mbyllur në solidaritet me protestën e sotme të opozitës. (shih videon) Postimi i Berishës: “Solidarizim masiv i biznesit te vogel me revolten popullore! sb “Te Tregu Ushqimor te pallati me shigjeta kemi.

Fatos Lubonja: Rama e trajton popullin si të kastruar, sot jemi të gjithë kuksianë!

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, në News 24, u shpreh se protesta e fundit në Rrugën e Kombit, është një rezultat normal që vjen pas shtypjes, poshtërimit dhe sundimit të Edi Ramës dhe oligarkëve. “Mendoj se kjo që ndodhi, është rezultat i një sistemi që është ngritur në Shqipëri, qe ka marrë theksim të veçantë me.