X
E plotë/ Përgjimet e BILD, si u masakruan zgjedhjet në Dibër nga Gjiknuri, Tahiri, Manja, Qefalia dhe Ymer Lala

Gazetari Peter Tiede, ka publikuar në gazetën më të madhe të Europës, Bild, një seri me dhjetë audio përgjime, të cilat vijnë në vazhdën e përgjimeve të tjera të publikuara më parë. Këto përgjime të reja, dëshmojnë se si procesi elektoral në Dibër, është masakruar, nga eksponentë të Partisë Socialiste. Në këto përgjime, figuron ish ministri Gjiknuri, deputeti Ulsi Manja,.

Ekskluzive/ Reporteri i “Bild” i përgjigjet Gjylametit: Mund të ketë tymosur gjëra të gabuara, deklarata e saj çmenduri

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media të huaja. Konkretisht, Gjylameti i referohej një artikulli të Bild, shkruar nga reporteri kryesor i politikës, Peter Tiede. Gjylameti tha ndër të tjera se “Ata që.