X
Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

Nga Andi Bushati Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të tyre. TV Klan qëmtoi në arkivat e fushatës për votimet e 30 qershorit, për të treguar se ish ministri i jashtëm ndryshe mendonte një muaj e ca më parë për Valdrin Pjetrin dhe ndryshe flet sot. Natyrisht,.

Ekskluzive/ Reporteri i “Bild” i përgjigjet Gjylametit: Mund të ketë tymosur gjëra të gabuara, deklarata e saj çmenduri

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media të huaja. Konkretisht, Gjylameti i referohej një artikulli të Bild, shkruar nga reporteri kryesor i politikës, Peter Tiede. Gjylameti tha ndër të tjera se “Ata që.

Balla: Hollandezët bëjnë më shumë krime se shqiptarët, deputetja që propozoi rikthimin e vizave, është shoqja e Bashës

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një intervistë në studion e lajmeve të News24, ka komentuar votimin e parlamentit hollandez, për të rikthyer vizat me Shqipërinë. Balla tha se mocioni u propozua nga një deputete, e cila është shoqja e Lulzim Bashës. “Së pari duhet të kuptojmë se Parlamenti i Holandës funksionon më ndryshe se tek.

Edi Rama del për të dhënë llogari për qeverisjen, por shpall “arritjet historike” të PS-së

Kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë në një takim me qytetarët në amfiteatrin e Parkut të Liqenit, të cilin qeveria e ka quajtuar “Llogaridhënia Publike e Qeverisjes”. Kur pritej që të fillonte llogaridhënia, siç e thotë edhe emërtimi i takimit, Rama e nisi takimin me shpalljen e “arritjeve” dhe fitoreve të qeverisë. Mesa duket me llogaridhënie, kryeministri nënkupton fjalimet propagandistike.

Ekskluzive/ Zbulohen punësimet familjare dhe konkurset fiktive të “rilindjes”

Dokumentet ekskluzive të siguruara nga Tpz.al, zbardhin një skemë fiktive të punësimeve në administratën shtetërore, ku të përfshirë janë familjarë të ish deputetit socialist Ervin Koçit, tashmë Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare (AMF).