X
A duhet ti bojkotojë PD televizionet antiopozitare?

Nga Andi Bushati Në qarkoren e Lulzim Bashës për mediat nuk ka asnjë gjë të re, përpos një thirrjeje me gjysëm zëri për të bojkotuar televizionet që janë vënë në shërbim të Ramës dhe emisionet e gazetarëve të shndërruar në papagaj të tij. Ti thuash sot opozitarëve apo publikut se kryeministri ka kapur pjesën e luanit të mediave tradicionale, se.

Rama nuk ra, por u fsheh pas gazit lotësjellës

Nga Andi Bushati Nëse opozita dështoi në premtimin e gënjeshtërt që u bëri ndjekësve të saj, se 16 marsi do të ishte dita e fundit e Edi Ramës, ajo është në rrugë të mbarë për të shpërfaqur fytyrën e vërtetë të rregjimit të Tiranës. Si kurrë ndonjëherë në këto gjashtë vite të pushtetit të rilindjes, në rrugët e kryeqytetit nuk.

Bushati: Nëse përgjimi është i manipuluar, opozita merr goditje të rëndë

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se nëse audio përgjimi i publikuar nga Partia Demokratike, për vëllanë e ministrit të brendshëm, Agron Xhafaj, rezulton të jetë një manipulim, atëherë kjo do të jetë një goditje e rëndë jo vetëm për PD-në por edhe për opozitarizimin në vend. Sipas Bushatit, kjo do të shpëlante Edi Ramën.

Nis mosbindja civile, bllokohet qarkullimi i mjeteve në Vorë

Ka nisur aksioni i opozitës për bllokimin rrugëve në mbarë vendin. Rruga e parë që është bllokuar nga qytetarët është rruga dytësore në Vorë. Protestuesit kanë dalë përpara makinave, duke bërë të pamundur qarkullimin e mjeteve. Ende nuk ka patur reagim të policisë. Mësohet se në Vorë gjenden edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha dhe deputetë të tjerë të opozitës. Kujtojmë që.