X
Ekskluzive/ Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së

  Emisioni “Të Paekspozuarit”, ka arritur të zbulojë një mega skandal, lidhur me kompaninë DH Albania e cila është fituese e lotit të parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës së Madhe. Kjo kompani ka depozituar në Qendrën Kombëtare të Biznesit në Shqipëri, një letër nga Sekretari i Shtetit të Delaware, Jeffrey Bullock, për të vërtetuar se kompania.

Rasti Xhafaj/ Pse Rama gënjen gjithnjë e më trashë

Nga Fatos Lubonja  Pas publikimit nga opozita të vendimit të dënimit në Itali të vëllait të ministrit të Brendshëm Xhafaj, pastaj të një dokumenti që sipas saj provon se maxhoranca në mënyrë të njëanshme e gati të fshehtë ka ndryshuar një nen të Kodit Penal, që pengon ekstradimin e vëllait të ministrit, si dhe të një audioje që provon se.

Qesharake/ Veliaj ndryshon deklaratën e fushatës për moratoriumin e ndërtimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”. Moderatori e ka pyetur Veliajn për kullat dhe lejet e ndërtimit që ka dhënë në Tiranë, edhe pse kishte premtuar moratorium, pra ndalim të lejeve për 4 vitet e tij në krye të bashkisë. Veliaj e mohoi këtë zotim dhe.