X
E bujshme/ Lulzim Basha propozon djegien e mandatave parlamentare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka propozuar djegien e mandateve të deputetëve. Basha tha se e ka lexuar revoltën popullore të shfaqur në protesë dhe se ky është konkluzioni i vetëm ku mund të mbërrinte opozita, përballë qeverisë së Edi Ramës, e cila është zhytur në korrupsion, afera dhe blerjen e votave. ‘Kam vendosur t’i propozoj grupit parlamentar dhe forumeve më.

Media në Shqipëri/ Ylli Rakipi: Erion Veliaj bën një pordhë dhe të gjithë televizionet e japin LIVE

Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në emisionin “Provokacija”  të Mustafa Nanos në ABC News, ku ka folur për gjendjen e medias në Shqipëri. Rakipi tha se televizionet janë në shërbim të pushtetit dhe bombardojnë shikuesin me propagandë. Ja si e përshkruan Rakipi një ditë në televizionet shqiptare. “Shiko çfarë ndodh këtu. Fillon dita, del në fillim Erion Veliaj. Ja.

Basha: Xhafaj i ofroi 200 mijë euro ‘dëshmitarit X’ për të përgënjeshtruar akuzat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp nga selia e kësaj partie, ka lëshuar një akuzë të fortë në drejtim të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas Bashës, Xhafaj dhe Rama, i ka ofruar të afërmit të “dëshmitarit X”, Albert Veliu, 200 mijë euro, në mënyrë që ai të tërheqë dëshminë për vëllanë e ministrit. DEKLARATA.

Lulzim Basha: Xhafaj të largohet menjëherë, t’i nënshtrohet hetimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë ditën e sotme në një konferencë shtypi nga selia e kësaj partie, për të kërkuar dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Prej një jave, fakte dhe prova të qarta janë bërë publike për narko-aferën Xhafaj. Shqiptarët kanë pritur që Xhafaj të jepte dorëheqjen ose të shkarkohej. Xhafaj hesht dhe i fshihet.

Ermir Gjinishi: Skënder Bruçaj nuk duhet të jetë kreu i KMSH-së, sepse nuk është klerik

Teologu, Ermir Gjinishi, në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, nuk ka formimin e nevojshëm për të mbatur këtë detyrë. Sipas Gjinishit, ai nuk është klerik dhe nuk ka studiuar teologji. Gjinishi tha gjithashtu se Lulzim Basha ka qenë ai që ka ndikuar për të futur  gylenistët në Komunitetin Mysliman kur ishte ministër i brendshëm..

Topalli: Basha i kapur, nuk flet për oligarkët, kullat dhe Erion Veliajn!

Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel, ka deklaruar se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është i kapur dhe ka interesa ekonomike të lidhura ngushtë me oligarkët, prandaj nuk mund të bëjë opozitë. Sipas Topallit, Basha është i kapur nga oligarkët, nuk flet për kullat që po ndërtohen, ka shumfishuar fitimet e kompanive të kunatit të tij.

Topalli: Berishizmi është shumë i rëndësishëm, është kulturë në politikë…

Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka komentuar rolin e Sali Berishës në Partinë Demokratike sot. Sipas Topallit Berisha nuk merr vendime në PD dhe të gjitha vendimet që prej vitit 2013 i ka bërë Lulzim Basha. Sipas Topallit, Basha është një person i rremë, i cili kontrollohet nga Edi Rama dhe ka bërë pazar.

Akuza e fortë e Topallin: Kongresin e PD-së po e organizon kunati i Bashës…

Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka lëshuar një akuzë të rëndë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike. Topalli ka thënë se kongresi i PD-së, i cili do të mbahet këtë të dielë, organizohet nga kunati i Lulzim Bashës. “Pasnesër do të organizohet një kongres të cilin do ta organizojë kunati, kryemenaxherja e kompanisë së kunatit.  Mund të më.