X
Si e ndërroi lëkurën Edi Rama, që dikur ishte kullofob

Nga Fatos Lubonja Edi Rama po tregohet i palodhur për të bindur qytetarët se Teatri Kombëtar duhet prishur, duke risjellë nëpër media deklarime dhe argumente pro shembjes së tij, të lëshuara njëherë e një kohë nga persona të njohur publikë, qofshin këta të gjallë, qofshin edhe të vdekur. Kjo sprovë e tij nuk mund të mos më çonte në disa.

Lubonja: Duhet një psikolog dhe një kriminalist, që të shpjegojë babëzinë e Ramës për të vjedhur

Analisti Fatos Lubonja, ka folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, për koncesionet dhe aferat e qeverisë, duke marrë shkasë nga koncesioni i fundit i rrugës “Milot-Balldre”. Lubonja tha se nevojitet një psikolog dhe një kriminalist në studio, në mënyrë që të shpjegojë “babëzinë” e kryeministrit. Analisti u shpreh gjithashtu se  drejtësia hesht, për këto afera skandaloze, si rasti i tenderit të.

Rasti Xhafaj/ Pse Rama gënjen gjithnjë e më trashë

Nga Fatos Lubonja  Pas publikimit nga opozita të vendimit të dënimit në Itali të vëllait të ministrit të Brendshëm Xhafaj, pastaj të një dokumenti që sipas saj provon se maxhoranca në mënyrë të njëanshme e gati të fshehtë ka ndryshuar një nen të Kodit Penal, që pengon ekstradimin e vëllait të ministrit, si dhe të një audioje që provon se.

Lubonja: Më thanë se “Ermali” në videon e vëllait të ministrit është shef policie

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me identitetin e personit që përmendet në video përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafaj. Lubonja u shpreh se ka informacione, se personi me emrin “Ermal” që përmendet si trafikant droge, është një shef policie. “Mua më thanë se, aty përmendet një Ermali. Më thanë.

Katër bllofet e pokerit Rama- Tahiri

Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, emri më i lakuar në vend është ai i ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Titujt më të përhapur janë ato se Gjermania kërkon “kokën e Tahirit, a do ta japë Rama kokën e tij, a mjafton kjo?”. Pas këtyre, pamë vetë Tahirin të bëhet kryelajm, duke deklaruar se hiqte dorë vetë nga mandati.

Fatos Lubonja: Rama e trajton popullin si të kastruar, sot jemi të gjithë kuksianë!

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, në News 24, u shpreh se protesta e fundit në Rrugën e Kombit, është një rezultat normal që vjen pas shtypjes, poshtërimit dhe sundimit të Edi Ramës dhe oligarkëve. “Mendoj se kjo që ndodhi, është rezultat i një sistemi që është ngritur në Shqipëri, qe ka marrë theksim të veçantë me.