X
Familja Veliaj e “zhytur” në luks, Ajola Xoxa shfaqet me këpucë 995 dollarë në event bamirësie (foto)

Familja e njohur Veliaj, me çiftin e famshëm dhe të pushtetshëm, Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa, duket se e ka shumë përzemër jetesën luksoze, veçanërisht e shfaqur kjo tek veshjet e stilistëve me famë botërore. Pas veshjeve japoneze me çmime të kripura, që kryebashkiaku preferon të veshë në përditshmërinë e tij, duket se edhe bashkëshortja e tij nuk mbetet mbrapa. Ajola.

Memoriali/ Bijtë bastardë të erdoganizmit

Nga Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private, selfie reciproke, kanë bredhur së bashku mbi urën e sapo ngritur mbi Bosfor, kanë shkëmbyer deal-e ekonomike dhe e kanë mbështetur njëri- tjetrin kur janë përballur me zgjedhje në vendet e.

Veliaj për policen që iu prenë gishtat: I shkatërruat jetën, asnjë burrë nuk do të martohet me të

Kryebashkiaku Erion Veliaj, pas deklaratës raciste ku i quajti banorët “shpellarë” dhe “njerëz pa rrënjë në këtë qytet”, vijon të bëjë deklarata skandaloze. Gjatë një takimi në Bashkinë e Tiranës, me disa banorë të Unazës, Veliaj tha se policses Ina Nuka, të cilës iu prenë gishtat prej kapsollave që u hodhën në protestë, i është shkatërruar jeta, pasi asnjë burrë nuk.

Dy vjet nga vrasja e Ardit Gjoklajt, aktivistët: Arditin e vrau pronari me bekimin e Erion Veliajt!

Sot bëhen dy vite nga vrasja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili mblidhte mbeturina në landfillin e Sharrës, për llogari të një kompanie të cilën e kishte promovuar vetë kryebashkiaku Veliaj, duke u bërë thirrje qytetarëve të punonin për të . Aktivistë të “Organizatës Politike” kanë kujtuar vrasjen e tij makabre me anë të një video në rrjetet sociale..

Investigimi i BIRN/ Kulla dhe Teatër, si do të shfrytëzohet toka publike për t’i sjellë fitime të majme “Fusha sh.p.k”

Më 8 shkurt, një grup artistësh refuzuan zhurmshëm urdhrin e drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli për lirimin e ndërtesës dhe transferimin e institucionit te qendra Art Turbina – e cila ishte në atë kohë në ndërtim e sipër. Artistët dyshuan se pas kërkesës së drejtorit për zhvendosjen e Teatrit qëndronte një plan për shembjen e ndërtesës historike dhe zëvendësimin.

Media në Shqipëri/ Ylli Rakipi: Erion Veliaj bën një pordhë dhe të gjithë televizionet e japin LIVE

Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në emisionin “Provokacija”  të Mustafa Nanos në ABC News, ku ka folur për gjendjen e medias në Shqipëri. Rakipi tha se televizionet janë në shërbim të pushtetit dhe bombardojnë shikuesin me propagandë. Ja si e përshkruan Rakipi një ditë në televizionet shqiptare. “Shiko çfarë ndodh këtu. Fillon dita, del në fillim Erion Veliaj. Ja.

Kioskëzimi i Tiranës/ Veliaj mbush kryeqytetin me kioskat e salçiçeve të Agim Zeqos

Kryebashkiaku Erion Veliaj, duket se nuk ka të ndalur, me planin e tij për “kioskëzimin” e Tiranës. Kryeqytetit tashmë i janë shtuar disa kioska të reja, ngjyrë kafe, të cilat mbajnë emërtimin “Wiener Wurst”, që do të thotë “salçiçe vieneze”. Këto kioska  kanë filluar të mbijnë në cepa të ndryshëm të Tiranës. Portali “Politiko.al“, raporton se këto kioska janë në.

Topalli: Basha i kapur, nuk flet për oligarkët, kullat dhe Erion Veliajn!

Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel, ka deklaruar se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është i kapur dhe ka interesa ekonomike të lidhura ngushtë me oligarkët, prandaj nuk mund të bëjë opozitë. Sipas Topallit, Basha është i kapur nga oligarkët, nuk flet për kullat që po ndërtohen, ka shumfishuar fitimet e kompanive të kunatit të tij.

Qesharake/ Veliaj ndryshon deklaratën e fushatës për moratoriumin e ndërtimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”. Moderatori e ka pyetur Veliajn për kullat dhe lejet e ndërtimit që ka dhënë në Tiranë, edhe pse kishte premtuar moratorium, pra ndalim të lejeve për 4 vitet e tij në krye të bashkisë. Veliaj e mohoi këtë zotim dhe.

Arlind Qori: Ja si i persekuton Erion Veliaj shitësit ambulantë

Aktivisti dhe pedagogu Arlind Qori, ka reaguar në lidhje me terrorin që ushtron policia bashkiake ndaj shitësve ambulantë në Tiranë. Qytetarët e Tiranës, kanë qenë dëshmitarë të një gjuetie që bën Bashkia, duke persektuar njerëz të varfër që shesin në rrugë, për të siguruar mbijetesën. Sipas Qorit, Veliaj ka konsensusin e shtresës së pasur të shoqërisë, të cilët besdisen nga.