X
Rama shfaqet 330 minuta live, kalon Fidel Kastron dhe mbetet “kokë më kokë” me Hugo Chavezin

Gjashtë vite pasi erdhi në pushtet, kryeministri Edi Rama ka arritur një sukses absolut, për të cilin nuk e konkuron dot asnjë lider europian apo afrikan. Ai është mbreti i propagandës dhe shfaqjeve live në rajon dhe më gjerë, ku bisedon, informon dhe argëton masat, në kohë reale. Pas tërmetit që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, Rama e ka intensifikuar.

Narcizizmi i Ramës dhe çregullimet e thella të personalitetit të një burri adoleshent

Nga Ergys Mërtiri Kryeministri Rama mburret shpesh për aftësitë e tij oratorike dhe i njeh vetes mjeshtëri të pakonkurrueshme nga askush në këtë fushë. Oratorinë e tij ai e klasifikon në shkollën e Faik Konicës dhe e sheh të krahasueshme me të mjeshtërve të mëdhenj të gjuhës shqipe. Në një intervistë të fundit për emisionin Real Story, Rama e përsëriti.

Sikur Rama të imitonte zgjedhjet e Kosovës, aq bukur sa imiton Dash’ Shehin

Nga Enkel Demi Kryetari i qeverisë, Edi Rama bën prova para pasqyrës të imitojë sa Ismail Qemalin, sa Dash’ Shehin. Nuk e njihnim më parë talentin e tij për sojin e imitatorit, por qysh pas suksesit të bojatisur me Edi Palokën, tani askush nuk ia vë në dyshim këtë aftësi të rrallë. Tani, pas zgjedhjeve të Kosovës, ku zgjedhjet u.

Rama: Nuk jam i shthurur, kam standartin e parlamentit britanik, fjalimet e mia do mbeten në historinë e oratorisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Sokol Ballës, ku u shpreh se shumë politikanë, përfshirë Ilir Metën, janë të shthurur dhe e përdorin gjuhën “jashtë lidhjes me trurin”. “As nuk krahasohet fare me këto lloj shthurjesh gojore, por iu referova parlamentit britanik, për standartet e mia të të folurit dhe të oratorisë. Matem.

Edi Rama sërish sjellje bulliste, përqesh Dash Shehin në mënyrë banale (video)

Kryeministri Edi Rama, nuk heq dorë nga bullizmi. Pasi përqeshi dhe u angazhua në sjellje diskriminuese ndaj  Edi Palokës, Edi Rama ka shfaqur një sjellje të ngjashme, ndaj Dashamir Shehit. Në emisionin e Sokol Ballës, Rama e ka përqeshur Shehin me gjestikulacione banale (shih videon). / TPZ.al/ VIDEO: LEXO EDHE: Rama: Nuk jam i shthurur, kam standartin e parlamentit britanik,.

Rama “vjell vrer” ndaj BE-së: Po penalizohemi prej problemeve të tyre, nuk janë gati për ne, po na shpallin dele të zezë…

Kryeministri Edi Rama, ka mbajtur sot një fjalim të mbushur plot mllef ndaj Bashkimit Europian, duke thënë se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet, por se BE ka një debat të brendshëm të lidhur me krizat e saj dhe kjo gjë po penalizon padrejtësisht Shqipërinë. Jo vetëm kaq, por kryeministri kishte gjetur edhe një arsyetim, për faktin se BE po.

80 mijë dollarë për foton e Ramës me Obamën/ Dënohet me burg miku i Bilal Shehut

Një burrë që sajoi një kontribut të paligjshëm nga një i huaj në një komitet të përbashkët për mbledhjen e fondeve për presidentin Barack Obama në vitin 2012, u dënua me katër muaj heqje lirie. William Argeros kishte pranuar fajësinë në vitin 2016 për këtë çështje dhe për dëshmi të rrejshme para një jurie të madhe, duke u përballur me.

Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

Nga Andi Bushati Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të tyre. TV Klan qëmtoi në arkivat e fushatës për votimet e 30 qershorit, për të treguar se ish ministri i jashtëm ndryshe mendonte një muaj e ca më parë për Valdrin Pjetrin dhe ndryshe flet sot. Natyrisht,.

Plas edhe në Vorë/ PD publikon dokumentin, kandidati i Ramës dhe Ballukut, u arratis nga drejtësia greke

Partia Demokratike ka publikuar dokumentet të cilat faktojnë, se kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vorës, Agim Kajmaku, alias Jorgo Toto, i është arratisur drejtësisë greke. Sipas Gazment Bardhit, Kajmaku, i cili njihej në Greqi me emrin Jorgo Toto, është kapur në flagrancë duke përdorur dhe shpërndarë kartmonedha të falsifikuara. “Agim Kajmaku alias Jorgo Toto, i datëlindjes 1971, banues.

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga Armand Shkullaku Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të kundërtën e këtij premtimi, shkëlqeu sot aksioni “i fuqishëm” për të shembur lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. Pasi e burgosi, damkosi, e shpalli.