X
Si u kthye hakmarrja primitive e Ramës ndaj Bushatit, në një shuplakë të hidhur për kryeministrin

Kryeministrit Rama i ndodh shpesh, që veprimet hakmarrëse, t’i kthehen mbrapsht si një bumerang, nga i cila do kohë ta marrë veten. Pikërisht kjo gjë i ka ndodhur ditën e sotme, kur të zgjedhurit prej tij në krye të Bashkisë së Shkodrës, por edhe në drejtimin politik të këtij qarku, i ka dalë në sipërfaqje aktiviteti kriminal në Itali. Partia.

Ministri Ditmir Bushati, vrap me studentët në “Central Park” të New York-ut (foto)

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ndodhet në SHBA. Paraditen e sotme, ministri ka vrapuar sëbashku me disa studentë shqiptarë në parkun kryesor të New York-ut, “Central Park”. Mësohet se ky aktivitet zhvillohet në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Librit”. Përveç kauzës që përfaqëson ky aktivitet, duket se është një mundësi mjaft e mirë që ministri të.

Ditmir Bushati tallet me Metën: I shkreti nuk dinte kompetencat e veta…

Ministri Për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka marrë pjesë në një seancë dëgjimore në Komisionin e Jashtëm, për marrëveshjen e detit me Greqinë. Bushati është tallur edhe me Ilir Metën, duke thënë se ai nuk e dinte se Presidenti duhet të lëshojë autorizimi dhe jo plotëfuqi. “Presidenti nuk lëshon plotëfuqi. Edhe ai i shkreti e dinte gabim. Presidenti.