X
KÇK, armiqtë që nuk e shpëtojnë dot Edi Ramën

Nga Armand Shkullaku Një oficere e policisë së shtetit, bionde dhe me zë të ëmbël, u shfaq në një deklaratë për mediat me gjysmën e fytyrës së mbuluar nga një palë syze dielli, për t’u komunikuar shqiptarëve se Operacioni Forca e Ligjit sapo i kishte shpallur luftë Lul Berishës dhe Ardian Çapes. Në atmosferën e filmave të fundit, ku mpleksen.

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga Armand Shkullaku Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të kundërtën e këtij premtimi, shkëlqeu sot aksioni “i fuqishëm” për të shembur lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. Pasi e burgosi, damkosi, e shpalli.

Rama, mes Babales dhe Esad Pashës

Partia Socialiste po bën ç’është e mundur që protestën e opozitës më 26 maj ta banalizojë si një “protestë të Babales” , por njëkohësisht “Babales” po i jep rolin dhe peshën historike të bllokimit të mundshëm të negociatave në qershor. Mazhoranca ka hyrë në një spirale demagogjike, duke prodhuar një komedi të madhe për shqiptarët, ku një ditë opozita shpërfillet.

Mallkimi i Rilindjes mbi Fatmir Xhafën

Fatmir Xhafaj ishte i vetmi socialist i tabanit në qeveritë e Rilindjes. Mes oltave, ogertave, etildave, senidave, damianëve, saimirëve e ditmirëve, Xhafa qe i pari ministër që Edi Rama e mori nga shtrati historik i PS. Një përjashtim, që e vendoste menjëherë ministrin e Brendshëm, në kontrast të plotë me prodhimet në seri të Rilindjes. Fatmir Xhafa nuk hynte në.

Tahirin nuk e dorëzoi Rama, por e kapën gjermanët

Tani që ka kaluar gati një javë nga dorëheqja e Saimir Tahirit si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, gjërat janë bërë shumë më të qarta. Ish ministri i Brendshëm, pavarësisht fjalimit patetik dhe përbetimit se nuk kishte nevojë për mandatin e deputetit në përballjen e tij me drejtësinë, e ndërmori atë akt si lëvizjen e fundit që i kishte mbetur..

Sherr në studio/ Shkullaku: Ke dalë në përgjimet e trafikantëve, Tahiri: Të është zvogëluar diapazoni

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka debatuar ashpër me analistin Armand Shkullaku. Analisti ka thënë se në kohën e Tahirit në krye të ministrisë ë Brendshme, trafiku i drogës lulëzoi dhe kupola e policisë së shtetit, ka qenë e përfshirë në kultivimin dhe trafikimin e narkotikëve. Debati ka degjeneruar edhe në fyerje personale. Shkullaku:.

Debati i ashpër/ Bushati: Mbrojte trafikantët, Tahiri: Nuk më bëni dot gjyqin mua!

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka debatuar me analistin Andi Bushati, lidhur me akuzat për trafikimin e drogës nga ish ministri i brendshëm. Sipas Bushatit, veprimet politike të Saimir Tahirit, hedhin dyshime, se ai ka ndihmuar trafikantët, ndërsa Tahiri ka thënë se nuk mund ti bëhet gjyq publik nga gazetarët.

Saimir Tahiri përballet sonte me gazetarët në emisionin “Të Paekspozuarit”

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Tahiri, i cili sapo ka dorëzuar mandatin e deputetit, pritet të përballet me gazetarët Ylli Rakipi, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.   /TPZ.AL/