X
Saimir Tahiri përballet sonte me gazetarët në emisionin “Të Paekspozuarit”

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Tahiri, i cili sapo ka dorëzuar mandatin e deputetit, pritet të përballet me gazetarët Ylli Rakipi, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.   /TPZ.AL/ 

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Tahiri

Saimir Tahiri, i cili u shfaq në publik për të thënë se nuk do e përdorte më mbrojtjen me imunitet që i ka ofruar prej gjashtë muajsh kryeministri dhe partia socialiste, e shfrytëzoi këtë akt për të shpallur dy beteja kryesore. E para ishte demaskimi i politikanëve që kanë drejtuar vendin në këtë çerek shekulli (afati kohor përfshin këtu edhe.

Rama po takson shqiptarët, për të pasuruar pronarët e mediave!

Të martën, në komisionin parlamentar të mediave, u zhvillua një diskutim gjysëm perfid dhe gjysëm i pafajshëm, ndërmjet deputetëve që i përkasin PS-së. Disa mbronin idenë se taksa për televizionin që u merret shqiptarëve sëbashku me faturën e dritave duhet shtuar dhe disa të tjerë, se ajo duhej të mbetej aq sa është: pra 1 mijë lekë të vjetra. Debati.

Bushati: Turp dhe parodi që ambasadori Lu të na diktojë kë të arrestojmë!

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, e ka quajtur një turp dhe një parodi, ndërhyrjen e ambasadorit Lu dhe ambasadore Vlahutin në sistemin e drejtësisë. Sipas Bushatit, një drejtësi e kapur nga Rama, Berisha dhe Meta, nuk ka asnjë ndryshim nga një drejtësi e kapur nga Lu dhe Vlahutin. “A po kemi një gjueti shtrigash kundër Adriatik.

Bushati: Rama po e përdor rekomandimin e KE-së për propagandë, qeverisja e tij ka dështuar

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe reagimin e kryemnistrit Rama për këtë ngjarje. Sipas Bushatit, Rama po mundohet të privatizojë këtë ngjarje si një sukses të qeverisë së tij dhe të shpallë armike opozitën e cila sipas tij, e ka penguar Shqipërinë në rrugën.

LSI po sillet si parti e kapur

Monika Kryemadhi ka përsëritur brenda pak javëve të njëjtin qëndrim, të padenjë për një opozitare, kur i është dashur të përgjigjet për Erion Velinë. Në “5 pyetje nga Babaramo” ajo i ka qarë hallin kreut aktual të bashkisë se Rama po kërkon t’ia fusë, se ai nuk e duron dot suksesin e “lalit” në Tiranë, se ai nuk do e.

Pse dhuna është e vetmja rrugë

Nga Andi Bushati Falangat e Edi Ramës janë hedhur në një kryqëzatë të dirigjuar për të denoncuar dhunën që disa segmente ende të vogla të shoqërisë po ushtrojnë kundër policisë, rrugëve të përbashkta dhe pronave të oligarkëve, me të cilët po qeveris kryeministri. Dua të jem i qartë që në fillim. Sipas meje kjo është thjeshtë vetëmbrojtje. Dhuna është tjetër.

Ku ngjan foto e Bashës me Trump, me atë të Ramës me Obamën?

Po t’a dëgjoje Edi Ramën të hënën në mbëmje në “Studio e hapur”, nuk e kishte të vështirë të bindeshe. Duke folur për skandalin e financimeve të panjohura të PD të rihapur së fundi nga revista amerikane “Mother Jones” ai dukej gati gati normal. Kishte hequr dorë nga histeria e rëndomtë që ka kapluar këto ditë socialistët kundër Rusisë dhe.

Oligarkia në Shqipëri/ Samir Mane debaton me Andi Bushatin dhe Ylli Rakipin

Biznesmeni Samir Mane, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të debatuar lidhur me pushtetin që ushtrojnë biznesmenët tek politika dhe instalimin e një sistemi oligarkik në Shqipëri.

A ka ndikim Mane me Frangajn, tek kryeministri Rama?! Ja si përgjigjet biznesmeni

Gjatë emisionit “Të Paekspozuarit”, Samir Mane u pyet për miqësinë me pronarin e TV KLAN, Aleksandër Frangaj, dhe nëse të dy kanë ndikim tek kryeministri Edi Rama. Rakipi: Ju keni lidhje me një nga pronarët e një media të madhe në vend, Aleksandër Frangajn. Thonë njerzit që Samir Mane drejton qeveritë në Shqipëri. Samir Mane: Këto janë muhabete kafenesh. Unë.