X
Shthuret Robert Ndrenika në moshë të vonë, kërcënon gazetarin Andi Bushati

Aktori Robert Ndrenika, duket se nuk gjen më paqe pas piruetave të shumta që ka bërë në debatin për prishjen e Teatrit Kombëtar. Aktori “i madh” që dikur betohej se do të vetëflijohe në godinën e Teatrit Kombëtar, papritur, pas takimeve me kryebashkiakun Veliaj, ndryshoi mendim dhe tashmë shprehet i gatshëm që godinës ku ka performuar thuajse të gjithë jetën,.

Sikur Edi Rama të kishte vendosur të mos vidhte…

Nga Andi Bushati Historia skandaloze e shembjes së Teatrit Kombëtar dhe e lartimit përmbi të të një biznesi mbi 200 milionë euro, ka ngritur edhe njëherë në publik një dilemë : A është kjo një histori e pastër korruptive e Rilindjes ? Apo mos vallë, po ashtu si dhe për kullat e tjera që po ngrihen në Tiranë, ajo ka.

Si po vjedhin pronarët e TV-ve në bashkëpunim me Ramën

Pronarët dhe drejtuesit e televizioneve private dolën nga klandestiniteti i takimeve në kryeministri me Edi Ramën, për t’u shfaqur me zë dhe figurë në një mbledhje në Autoritetin e Mediave Audiovizive. Si në rastin e parë, ashtu edhe në këtë tubim publik, shqetësimi i tyre ishte i njëjtë: “si të grabisim xhepat e njerzve për të mbushur arkat e bizneseve.

“Vllau Erdogan” si një pengesë drejt Brukselit?

Një intervistë e zakonshme e Edi Ramës në “France 24” ka përzierë në mënyrë artificiale në Shqipëri, emrin e Erdoganit, me atë të rrugës së vendit drejt hapjes së negociatave. Një pjesë po përpiqen ta shesin miqësinë e kryeministrit Shqiptar me sulltanin e ri të Ankarasë si një pengesë për verdiktin që pritet në fund qershorin e këtij viti. Ndërsa.

Bushati për protestën e PD-së: Populli bashkohet vetëm nëse i vini flakën kryeministrisë!

Analisti Andi Bushati ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se protesta e opozitës nuk mund të jetë produktive dhe nuk mund të frymëzojë askënd, nëse ajo nuk radikalizohet. Bushati ka thënë se nëse “nuk i vihet flaka kryeministrisë”, populli nuk do të bashkohet me PD-në, sepse protesta rrezikon të kthehet në një tallje si çadra e dikurshme. VIDEO: /TPZ.AL/ 

Bushati: Nëse përgjimi është i manipuluar, opozita merr goditje të rëndë

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se nëse audio përgjimi i publikuar nga Partia Demokratike, për vëllanë e ministrit të brendshëm, Agron Xhafaj, rezulton të jetë një manipulim, atëherë kjo do të jetë një goditje e rëndë jo vetëm për PD-në por edhe për opozitarizimin në vend. Sipas Bushatit, kjo do të shpëlante Edi Ramën.

Andi Bushati: Ja përse investigimi i Jetmir Olldashit ka shumë gropa…

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka debatuar me gazetarin Jetmir Olldashi, i cili mori përsipër autorësinë e audio përgjimit të Agron Xhafajt. Sipas Bushatit, ky nuk është një investgim i Olldashit por një punë e Partisë Demokratike, nga fillimi deri në fund. Bushati tha se historia që tregon Olldashi ka shumë gropa dhe pikëpyetje. Andi Bushati: Kjo.

Dëshmitari X, fundi i propagandës rilindase

Audiopërgjimi ku dyshohet se ka rënë pre fizike vëllai i ministrit të Brendëshëm dhe pre politike vetë Fatmir Xhafa, dëshmoi edhe njëherë se sa e cekët, qesharake madje dhe me efekte dëmtuese për vetë Ramën është makineria e propagandës së ngritur prej tij. Menjëherë sapo PD-ja nxori marerialin audio të dëshmitarit X, taborët politikë dhe mediatikë u vërsulën si të.

Spektakli ndjellakeq me kokat e prera nga vettingu

Publiku po kënaqet prej disa javësh me një spektakël të shëmtuar. Komisionet e vettingut po presin njëra pas tjetrës kokat e gjyqtarëve dhe prokurorëve që nuk kalojnë dot testin, duke shpërndarë si trofe për kënaqëinë e turmave të iritura, apartamente të pa jusifikura, shtëpi në bregdet që nuk dihet si janë blerë, llogari bankare që një njeri i thjeshtë i.

Debati i ashpër/ Bushati: Mbrojte trafikantët, Tahiri: Nuk më bëni dot gjyqin mua!

Ish ministri i brendshëm, Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, ka debatuar me analistin Andi Bushati, lidhur me akuzat për trafikimin e drogës nga ish ministri i brendshëm. Sipas Bushatit, veprimet politike të Saimir Tahirit, hedhin dyshime, se ai ka ndihmuar trafikantët, ndërsa Tahiri ka thënë se nuk mund ti bëhet gjyq publik nga gazetarët.