X
Fillon “lufta”! Meta thirrje popullit: Dilni në shesh dhe mos u largoni, mbroni demokracinë!

Presidenti i Republikës, ka bërë mbrëmjen e sotme një deklaratë “bombë” . Ai u ka bërë thirrje qytetarëve, të dalin në shesh për të mbrojtur demokracinë, duke filluar nga data 8 Dhjetor. Meta tha se edhe ai vetë do të dalë në shesh dhe nuk do të largohet prej aty. Presidenti u shpreh se partitë kanë dështuar dhe se shqiptarët.

“Papapam, pipipim, krieministri…”, Rakip Suli i Kamzës “sfidon” Steve Jobs-in me këtë fjalim intelektual…

Një video që tashmë është kthyer në virale, po qarkullon në rrjet, me protagonist kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Rakip Sulin.  Në këtë video, Suli shfaqet në një monolog, apo ndryshe një “Stand up”, të ngjashëm me daljet e famshme të Steve Jobs, sa herë prezantoheshin produkte të reja të kompanisë së tij. Duke u munduar të duket sa më.

“Rama Ik!”, stadiumi “zien” nga thirrjet kundër kryeministrit, tifozët i prishin propagandën (VIDEO)

Shënohet incidenti i parë në Arenën Kombëtare “Air Albania”. Gjatë ceremonisë së hapjes së këtij stadiumi, një pjesë e  tifozëve kanë shpërthyer në britma “Rama IK”. Kjo thirrje është përhapur më pas thuajse në të gjithë stadiumin, duke i prishur kryeministrit të gjithë propagandën e ndërtuar me kujdes mbrëmjen e sotme. Stadiumi i ri, është mbushur i gjithi mbrëmjen e.

Pamjet shokuese, momenti kur policia shoqëron në mënyrë brutale pedagogun Ervin Goci

Mëngjesi i sotëm ka qenë vërtet traumatizues për banorët e Unazës së Re. IKMT dhe forca të shumta policore kanë “pushtuar” banesat e tyre dhe kanë nisur t’i shembin ato. Gjatë aksionit brutal të policisë, ku u përdor edhe gaz lotsjellës, policia ka shoqëruar me forcë edhe pedagogun dhe aktivistin, Ervin Goci, i cili ka qenë duke shoqëruar banorët e.

Ambasadorët që hapën vjet negociatat, dorëzojnë dekoratat, ja kujt i jepen tani ato

Hapja dhe mbyllja, mbyllja dhe hapja e negociatave, në këto tre vitet e fundit, me Bashkimin Evropian, që Edi Rama e bën çdo vit, këtë herë, përveç sharjes së Macronit dhe gruas së tij, përveç fyerjes së Hollandës dhe klithmave të mëdha të aktorit Leart Vasili, me famë të madhe në Google, nxorri në pah edhe një shqetësim tjetër të.

Çfarë tha Macron për Shqipërinë, përkthimi fjalë për fjalë (VIDEO)

Presidenti frances Emanuel Macron e bëri të qartë dje se ishte kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij BE ka probleme të brendshme dhe për momentin nevojitet një reformim i procedurës së zgjerimit, pastaj të flitet për hapjen e negociatave për këto dy vende. E fortë ishte sidomos deklarata e tij, kur tha se e.

Rama: Nuk jam i shthurur, kam standartin e parlamentit britanik, fjalimet e mia do mbeten në historinë e oratorisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Sokol Ballës, ku u shpreh se shumë politikanë, përfshirë Ilir Metën, janë të shthurur dhe e përdorin gjuhën “jashtë lidhjes me trurin”. “As nuk krahasohet fare me këto lloj shthurjesh gojore, por iu referova parlamentit britanik, për standartet e mia të të folurit dhe të oratorisë. Matem.

Bashkëbisedimi brilant i Rudina Hajdarit me Kujtim Gjuzin, sipas emisionit “Boom” në Ora News.

Qeveria luftë portaleve – “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi – (11.07.2019)

Kush e kërkon kokën e Ilir Metës? Debat i fortë në studio mes analistëve (04.07.2019)